Bioderma Sebium Mat ile doğal olmayan parlama görünümünü yok edin

26.05.2014 tarihinde Bioderma kategorisine eklenmiş, 2.717 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

sebium_matBioderma Sebum Mat Krem, yağlı ve karma ciltler için üretilmiş fakat özellikle de yağlı ciltlere hitap eden ve aşırı yağlanmadan dolayı ciltte oluşan parlamalar üzerinde matlaştırma etkisine sahip olan bir nemlendirici kremdir. Cildinizdeki sebum oranının düzenlenmesi için kullanılan ürün, bu sayede de uzun süre etkisini gösteren bir üründür. Sebum, cildinizde yağ üretiminden sorumlu bir maddedir ve fazla üretimi sonrasında cildinizde aşırı yağlanmaya ve doğal görünmeyen bir cilt görünümüne ve hatta cildinizde yağlanmadan meydana gelen sivilce problemlerine sebep olabilmektedir. Bu ürünün amacı ise cildinizi kurutmadan nemlendirmek ve aynı zamanda da cildinizdeki yağ oranını azaltarak cildinize daha mat bir görünüm kazandırabilmektir.

Bioderma Sebium Mat Kremin Cildinize Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Bioderma Sebium Mat kremin cildinize sağladığı en önemli faydası, cildinizdeki sebum üretimini kontrol altına almasıdır. Çünkü bu sayede, cildinizde aşırı yağlanmadan dolayı oluşabilecek her türlü problemin de önüne geçmesi mümkün olacaktır. Örneğin, aşırı yağlı ciltlerde yağlı bir görünüm ve ciltte istenmeyen bir parlama meydana gelir. Ayrıca yine aşırı yağın zararlı etkisi olarak ciltte sivilceler oluşabilir. Bu ürün ciltteki bu tarz problemlere karşı uygulanabilir. Bunun yanı sıra da cildinize, cildinizin ihtiyaç duyduğu günlük nemi de sağlamak için de uygulanabilir. Ayrıca Bioderma Nemlendirici Bakım Ürünü Sebium Mat krem cildiniz tarafından kolayca emilebilen bir kremdir ve bu sayede de etkisini ek kısa sürede göstermeye başlar. Hatta yapılan araştırmalara göre bu ürün kullanımından sonra ilk yedi saat içerisinde cildinizdeki parlamayı, yüzde otuz iki oranında azalmaya başlamaktadır. Bunu yanı sıra da, nemlendirme etkisi ise yine uzun sürelidir ve neredeyse gün boyu cildinizi nemlendirme özelliği göstermektedir.

Bioderma Sebium Mat Kremin İçeriğindeki Maddeler Nelerdir?

bioderma sebum

Bioderma Sebium Mat

Bioderma Sebium Mat kremin içeriğinden bahsedersek, öncelikle bu ürünün hiçbir zararlı kimyasal içerik içermemektedir yani bu ürünün içerisinde alkol ya da paraben gibi maddeler yer almamaktadır. İçeriğine geçecek olursak da bu ürün içerisinde barındırdığı çinko glukonat sayesinde sebum dengeleyici olma özelliğini kazanmaktadır. Bu sayede de cildinizdeki yağlanmayı kontrol altına alabilmektedir. Ayrıca içeriğindeki glikolik asit ve salistik asit sayesinde de bu ürün, cildinizin yapı taşlarından olan keratin oranını da dengelemek için kullanılabilir. Ayrıca nemlendirici özelliğe sahip olan ürünlerin olmazsa olmazı olan gliserin de bu ürünün temel içerikleri arasında yer almaktadır.

Bioderma Sebium Mat Kremin Kullanım Amaçları Nelerdir ve Nasıl Kullanılması Gerekmektedir?

Bioderma Sebium Mat kremin cildiniz için faydalı birçok kullanım alanı vardır. Örneğin, bu ürünü hem matlaştırıcı krem hem de nemlendirici bakım kremi olarak kullanabilmeniz mümkündür. Ayrıca gün içindeki yağ salgısını azalma amacı ile sabah kullanabilirken, gece yağ salgısını azaltma amacı ile de gece kullanabilmeniz mümkündür. Bunların yanı sıra da makyaj yapmadan önce, makyaj altına günlük nemlendirici niteliğinde kullanabilirsiniz. Bu sayede de makyaj sonrasında da cildinizde oluşabilen parlama etkisini tamamen yok etmiş olabilirsiniz. ^ Bioderma Sebium Mat kremi, gün içerisinde isterseniz bir isterseniz de iki kez kullanabilirsiniz. Yani ya sadece sabahları ya da sabah ve aksam kullanımınızda hiçbir sorun ile karşılaşmanız beklenmeyecektir. Bu ürünü kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, ürünü kesinlikle derinlemesine temizlenmiş bir cilde uygulamanız gerektiğidir. Eğer önceden cilt tipinize uygun bir losyon ile temizlenmiş bir cilde uygularsanız, ürünün etkisini iki katına çıkarmış olursunuz. Ayrıca bu ürünün cilt tarafından emiliminin kolay olduğunu söylemekte de fayda vardır ki bu da ürünün kullanımını olaylaştırmaktadır.


Editörün Mesajı:

Bioderma markasının sebium mat serisi hakkında sizlere bilgiler verdik, günlük ve kolay emilebilen bu nemlendiriciler hakkında bilgileri sizle paylaştık.


Resmi Üretici:

Bioderma markasının resmi üretici firmasından ilgi ürünler hakkında bilgi almak isterseniz, http://www.bioderma.com/tr/nc/urunler/what-s-new/product/associated/1039.html bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.


Editör Puanı:

Bioderma markasının sebium mat serisine 10 üzerinden 4 puan veriyoruz.

Yazar Hakkında

Yazar : admin

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Cilt Bakımında Vichy NormadermSiz de vichy normaderm ile etkili bir cilt bakımı
Mustela Vitamin Barrier CreamSektörün en etkili pişik kremleri arasında yer alan mustela
Vichy Güneş Koruyucu Ürün Serisi ile Cilt Sağlığınızı KoruyunGüneşe karşı cildini korumak isteyen bayan ve erkeklere özel
Ducray Anaphase ŞampuanSaç dökülmelerine karşı oldukça etkili bakım yöntemlerinden biri olan

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

YoungBlood İle Cildinize Zarar Vermeden Kozmetik Uygulamalar Yapmak MümkünCilt Sorunları ve Kozmetik Ürünler: Günümüzde pek çok kişinin son
Vichy gündüz kremi cildinizin bakımını sağlar
Vichy gündüz kremi cildinizin bakımını sağlarCilt bakım ve güzellik ürünleri tüm kadınların tercih ettiği
Cumlaude Lab göz çevresi kremi
Cumlaude Lab göz çevresi kremiİnsan cildi çok hassas ve narin bir yapıya sahip
Lekeli Ciltler İçin La Roche Posay PigmentclarCildimizin her zaman pürüzsüz görünmesini isteriz. Ancak ciltte çeşitli

Son Yapılan Yorumlar

YoungBlood İle Cildinize Zarar Vermeden Kozmetik Uygulamalar Yapmak Mümkün için Meltem KARA diyorki;

Tester ürün talep edeceğim gönderen olursa o siteden sürekli ilgili markaya ait ürünleri alacağım, yurt dışında bir arkadaşım kullandığını ve memnun k

YoungBlood İle Cildinize Zarar Vermeden Kozmetik Uygulamalar Yapmak Mümkün için admin diyorki;

http://www.dermobakim.com sitesinden tester talep edebilirsiniz...

YoungBlood İle Cildinize Zarar Vermeden Kozmetik Uygulamalar Yapmak Mümkün için Yaren Taş diyorki;

Birçok arkadaşım tavsiye ediyor deneyeceğim
  • Kategoriler

  • Twitter:

  • Google Reklamları:

  • Reklam

    reklam
  • Google:

    Google+
  • Pinterest: