Diyabet Hastaları İçin Coresatin Aloe Vera Mor Krem

14.12.2017 tarihinde Coresatin kategorisine eklenmiş, 133 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

coresatin-morŞeker hastası olan herkes diyabetik ayaklarla karşı karşıya kalabilir. Diyabetik ayak tedavisi, sebeplerine bağlı olarak değişmektedir. Ciddi bir ayak ülserinin en gözle görülür belirtisi, ülseri çevreleyen siyah bir dokudur (eschar olarak adlandırılır). Bu, ülser çevresindeki bölgeye sağlıklı bir kan akışı olmadığı için oluşur. Ayak ülseri, diyabetin sık görülen bir komplikasyonudur ve cilt dokusunun parçalanması ve altındaki katmanların ortaya çıkması sonucunda oluşur. Ayak parmaklarınızın altındaki ayaklarınızın altında toplarlar ve ayağınızı kemiklere kadar etkileyebilirler.

Diyabetik Ayak Nedenleri

Kötü kan dolaşımı, kanların ayağınıza verimli bir şekilde akmadığı vasküler hastalıkların bir şeklidir. Yüksek glikoz seviyeleri, enfekte ayak ülseri iyileşme sürecini yavaşlatabilir. Tip 2 diyabetli insanlar genellikle enfeksiyonları ülserden korumak için daha zor zamanlar geçirebilirler. Sinir hasarı uzun sürelidir. Ayaklarınızın hissini bile kaybetmenize neden olabilir. Hasar gören sinirler ilk başta ağrılara neden olabilir. Sonrasında duyarlılığı azalarak ağrısız yaralara dönüşebilir. Ülser etkilenen bölgedeki drenaj ve bazen ağrılı olmayan gözle görülebilir bir yumru ile tanımlanabilir. Kuru ciltlerde diyabette sık görülür. Ayağınız çatlamaya daha yatkın olabilir. Kalluslar ve kanayan yaralar oluşabilir. Diyabetik ayaklardaki enfeksiyon  yürüme baskısı ile daha da kötüleştirebilir ve bir ülser genişleyebilir. Fazla kilolu kişiler için, devam eden ayak ağrısının nedeni ekstra basınç olabilir.

Diyabetik Ayakların Risk Faktörleri

Şeker hastalığı olan herkes ayak ülseri riski altındadır ve bu da çeşitli nedenlere neden olabilir. Bazı faktörler ayak ülseri riskini artırabilir. Bunlar;

Kötü monte edilmiş veya kalitesiz ayakkabılar

Kötü hijyen

Ayak tırnakları dengesiz düzeltme

Alkol tüketimi

Diyabetten gelen göz hastalığı

Kalp hastalığı

Böbrek hastalığı

Şişmanlık

Tütün kullanımı (kan dolaşımını engeller)

Diyabetik ayak ülserleri yaşlı erkeklerde de en yaygındır.

Diyabetik Ayak Tedavisi

Kortizonsuz içeriğe sahip Coresatin Aloe Vera Mor Krem ayaklardaki yaraları hafifletmek için ideal bir kremdir. Ciltte oluşan lezyonlar üzerinde koruyucu ve nemlendirici etki sağlayabilir. Formülünde bulunan Vitamin B6, Vitamin E, nane yağı, aloe vera özütü, mineral yağ, allantoin ve pantenol ile özel olarak formüle edilmiştir. Hem erken hem de kadınların kullanımına uygun bir kremdir. Diyabetik hastalarda enfeksiyon çok yatkın olduğu için kolayca ciltte yaralara ve iltihaplara dönüşebilir. Zedelenen ayaklarınızın iyileşmesi için kullanılan bir üründür. Cildi nemlendirerek ve nem kaybını nem kaybını en aza indirerek cilde bakım sağlayabilir. Sık kullanıma uygun bir üründür. 30 gr boyuta sahiptir. Kortizonsuz özelliği ile cilde herhangi bir zarar vermeden uygulama imkanı sunar.

Bir enfeksiyon ayak ülserinin ciddi bir komplikasyonudur ve derhal tedavi edilmesini gerekir. Tüm enfeksiyonlara aynı şekilde muamele edilmez. Hangi tedavi yönteminin yardımcı olacağını belirlemek için ülseri çevreleyen dokunun bir laboratuvara gönderilmesi gerekir. Doktorunuz ciddi bir enfeksiyondan şüpheleniyorsa, kemik enfeksiyonu bulguları aramak için bir röntgen çektirmenizi isteyebilir.

coresatin

Diyabetik Ayak Sorunlarını Önleme

Koruyucu bakım önemlidir. Kan şekeriniz istikrarsız olduğunda düşük kalacaktır. Kan şekerinizi yakından yöneterek ayak problemlerini önlemeye yardımcı olabilirsiniz. Her gün ayakları yıkamak, ayaklarını kuru tutmaya özen gösteriniz. Gün içerisinde uygun kremleri ile nemlendiriniz. Çoraplarınızı sık sık değiştiriniz. Ayak tırnaklarınızı yeterince kesiniz. Uygun ayakkabılar giymeye özen gösteriniz. Tüm bunlara uyarak diyabetik ayaklara karşı koruma yapabilirsiniz.


Editörün Mesajı:

Coresatin markası hakkında kapsamlı bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.


Nereden Alırsınız? 

https://www.coresatin.gen.tr Coresatin markası hakkında bilgilere buradan ulaşabilir aynı zamanda ürün siparişi de verebilirsiniz.


Puanlama:

Coresatin markasının Aloe Vera ürününe 10 üzerinden 4 puan veriyoruz.

İlgili Terimler : ,
Yazar Hakkında

Yazar : admin

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Cilt Bakımında Vichy NormadermSiz de vichy normaderm ile etkili bir cilt bakımı
Mustela Vitamin Barrier CreamSektörün en etkili pişik kremleri arasında yer alan mustela
Vichy Güneş Koruyucu Ürün Serisi ile Cilt Sağlığınızı KoruyunGüneşe karşı cildini korumak isteyen bayan ve erkeklere özel
Ducray Anaphase ŞampuanSaç dökülmelerine karşı oldukça etkili bakım yöntemlerinden biri olan

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

YoungBlood İle Cildinize Zarar Vermeden Kozmetik Uygulamalar Yapmak MümkünCilt Sorunları ve Kozmetik Ürünler: Günümüzde pek çok kişinin son
Vichy gündüz kremi cildinizin bakımını sağlar
Vichy gündüz kremi cildinizin bakımını sağlarCilt bakım ve güzellik ürünleri tüm kadınların tercih ettiği
Cumlaude Lab göz çevresi kremi
Cumlaude Lab göz çevresi kremiİnsan cildi çok hassas ve narin bir yapıya sahip
Lekeli Ciltler İçin La Roche Posay PigmentclarCildimizin her zaman pürüzsüz görünmesini isteriz. Ancak ciltte çeşitli

Son Yapılan Yorumlar

YoungBlood İle Cildinize Zarar Vermeden Kozmetik Uygulamalar Yapmak Mümkün için Meltem KARA diyorki;

Tester ürün talep edeceğim gönderen olursa o siteden sürekli ilgili markaya ait ürünleri alacağım, yurt dışında bir arkadaşım kullandığını ve memnun k

YoungBlood İle Cildinize Zarar Vermeden Kozmetik Uygulamalar Yapmak Mümkün için admin diyorki;

http://www.dermobakim.com sitesinden tester talep edebilirsiniz...

YoungBlood İle Cildinize Zarar Vermeden Kozmetik Uygulamalar Yapmak Mümkün için Yaren Taş diyorki;

Birçok arkadaşım tavsiye ediyor deneyeceğim
  • Kategoriler

  • Twitter:

  • Google Reklamları:

  • Reklam

    reklam
  • Google:

    Google+
  • Pinterest: